„Czas na zdrowie” – kolejne zadanie wykonane

Zimno, coraz zimniej, więc ubieramy się jak…?

Za oknem coraz zimniej, śnieg i mróz, dlatego bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiedni zimowy ubiór, by nie zmarznąć i nie zachorować.

Nasze przedszkolaki doskonale już wiedzą o konieczności ubierania się stosownie do warunków atmosferycznych. Wiedzą także, że niedostosowanie swojego ubioru do pogody może prowadzić do przeziębienia. A przecież nikt nie lubi być chory. Dbajmy, więc o siebie, swoje zdrowie i swój właściwy strój podczas zimowych dni.

Aby żaden przedszkolak nie zapominał o tym, jak ubieramy się zimą, każda grupa stworzyła plakat przedstawiający właśnie taki ubiór. Ubieranie i wymyślanie stroju dla naszych grupowych „ludzików” sprawiło wszystkim dużo radości. Teraz już z pewnością będziemy pamiętać o ciepłej kurtce, butach, czapce, szaliku i rękawiczkach !