Wyjątkowy gość w naszym przedszkolu – Pani Alicja Podgrodzka

Mieliśmy niezwykłą okazję gościć w naszym przedszkolu Panią Alicję Podgrodzką laureatkę pierwszej nagrody w kategorii Książki niewydane w konkursie „Książka Przyjazna Dziecku 2017″ organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Pani Alicja jest autorką książki pt.„Jeżyk zwany Pajacykiem” a inspiracją do jej napisania były prawdziwe wydarzenia, które miały miejsce kilkanaście lat wcześniej w życiu jej synka,kiedy trafił do szpitala. Nasz wspaniały gość w niezwykle barwny sposób wprowadził nas w świat ukazany w swojej książce,który stał się początkiem naszych rozmów o empatii. Pani Alicja przedstawiła nam historię Jeżyka,który porzucony w szpitalu przez swoją panią marzy tylko o tym ,aby jakieś dziecko go pokochało. Słuchaliśmy z zaciekawieniem i cały czas trzymaliśmy mocno kciuki,aby do jeżyka znowu uśmiechnęło się szczęście.W końcu,czy jest coś ważniejszego od czucia się kochanym i potrzebnym?

Pani Alicji bardzo dziękujemy za wizyty w naszym przedszkolu i czekamy z niecierpliwością  aż książeczka pojawi się na półkach w księgarni! 🙂