Spektakl pt. „Calineczka”

Była sobie pewnego razu kobieta, która bardzo, bardzo pragnęła mieć malutkie dziecko, ale nie wiedziała, skąd je wziąć. Poszła więc do starej czarownicy i powiedziała jej: Pragnęłabym z całego serca mieć małe dziecko, czy mogłabyś mi powiedzieć, skąd je mogę wziąć? Znajdziemy na to radę – powiedziała czarownica. – Masz tu ziarnko jęczmienia, nie z tego gatunku, który rośnie na chłopskim polu, ani z tego, który jedzą kury. Wsadź je do doniczki, zobaczysz, co z tego wyrośnie…”

Nasze przedszkolaki brały udział w wyjątkowym spektaklu pt. Calineczka  H. Christiana Andersena. Adaptację tej baśni przedstawił  dla nas Teatr Lalek „Bajka” z Krakowa.

Wartością tego spektaklu  był jego morał. Dowiedzieliśmy się , że uroda i  piękno nie zawsze są powodem do szczęścia a czasem nawet mogą prowadzić do cierpienia. Liczy się dobre serce i otwartość , bo przecież jeżeli udzielimy komuś pomocy, to na pewno ktoś nam się odwzajemni, gdy my będziemy tej pomocy potrzebować.