RĘKAWICZKA SENSORYCZNA

Drodzy rodzice,

Rozpoczynamy kolejny tydzień pracy zdalnej. Propozycja na dziś to wykonanie w Waszym ” domowym przedszkolu” rękawiczki sensorycznej, którą można bawić się na kilka sposobów.

Potrzebne będą:

– rękawiczka lateksowa

– produkty sypkie, np. ryż, kasza, mąka, fasola, soczewica, makaron, ziarna słonecznika itp.

– lejek

– łyżka

– marker

Jak to zrobić ?

Na początek sprawdzamy czy rękawiczka nie ma dziur, bo i takie się trafiają:)

Następnie do poszczególnych palców rękawiczki wsypujemy produkty sypkie, jeśli konsystencja na to pozwala używamy lejka, np. kciuk – ryż; palec wskazujący – mąka, i kolejne palce, aż do wypełnienia całej dłoni. Na koniec rękawice zawiązujemy, a dla lepszego efektu malujemy markerem wesołą minkę:)

Jak się bawić ?

*  zagadki – dzieci rozpoznają za pomocą dotyku i utrwalają nazwy użytych wcześniej produktów sypkich oraz poszczególne palce dłoni. Np. Co jest w palcu wskazującym?

* masaż –  dowolny lub do tekstu znanej rymowanki, pozwala dzieciom na odprężenie i rozładowanie emocji

woreczek gimnastyczny – rękawica świetnie sprawdza się jako woreczek gimnastyczny.  Spacer w domowych warunkach  z rękawiczką na czubku głowy, ramieniu, czy trzymany między nogami  na pewno wywoła uśmiech na twarzy  dziecka. A kiedy puścimy wodze fantazji zamieniamy się w wielbłądy czy raki, które transportują cenny skarb na swoim grzbiecie lub brzuchu.

Radosna zabawa w gronie najbliższych z całą pewnością zaowocuje.

Powodzenia:)

20200324_132644 (Copy) 20200324_133225-1 (Copy) 20200324_133723 (Copy)