Po naszymu czyli po śląsku, bo … my som stond!

Tradycja i gwara to nieodłączne elementy naszej śląskiej tożsamości. Ważne aby najmłodsi wiedzieli jakie są ich korzenie i nie wstydzili się swojej małej ojczyzny.

Fabian z grupy Żabek i Nikodem ze Słoneczek reprezentowali nas w konkursie recytatorskim organizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 3 w Lublińcu.

Rozprawiali nie inaczej jak po śląsku! Na warsztat wzięli interpretacje znanych wierszy Jana Brzechwy  „Samochwałę” i „Kaczkę Dziwaczkę” czym rozbawili swoich konkurentó i zgromadzonych gości. I niechaj będzie jak w tym śląskim porzekadle „ Bez gwary nie bedom czary”  a najmłodsi mieszkańcy naszego miasta czarują nas ślonskom godkom i humorym. Bo my som stond!