PAMIĘTAJMY O STARSZYCH- SŁÓW KILKA O OGÓLNOPOLSKIM DNIU SENIORA

,, Kim jest senior? ” zapytani, po chwili namysłu, odpowiadaliśmy : to nasza babcia i dziadek. Pani przyznała nam rację. Rola osób starszych w naszym społeczeństwie jest nieoceniona. Dzielą się z nami swoim doświadczeniem, obdarowują wspomnieniami i uczą jak czerpać radość z małych rzeczy. Ponadto integracja międzypokoleniowa uczy nas szacunku do seniorów. W dniu ich święta przygotowaliśmy niespodziankę dla wspaniałych mieszkańców z Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta w Lublińcu. Przez kilka dni samodzielnie dekorowaliśmy dla nich serca. To nie lada wyczyn, bo było ich aż 200! Mamy nadzieję, że wywołamy uśmiech na ich twarzach, a co najważniejsze poczują jacy są dla nas ważni.

Cytrynki