Miodowe małe co nieco

„I gdy Królik zapytał: – Co wolisz, miód czy marmoladę do chleba? – Puchatek był tak wzruszony, że powiedział: – Jedno i drugie. – I zaraz potem, żeby nie wydać się żarłokiem, dodał: – Ale po co jeszcze chleb, Króliku? Nie rób sobie za wiele kłopotu”… 😉

Wszyscy doskonale wiemy, że bohaterzy  Kubusia Puchatka mieli podobnie jak my swoje ulubione przysmaki. Królik uwielbiał pracę w ogrodzie szczególnie wtedy, kiedy wyrosło mu mnóstwo pysznych marchewek a Kubuś Puchatek zaczynał dzień od słoju miodu. Swoją drogą mieliśmy okazję posmakować różnych: wielkowiatowego, lipowego i rzepakowego. Postanowiliśmy połączyć obie te rzeczy i wyszło nam pysznie! Przedstawiamy naszą specjalność: muffinki marchewkowe słodzone miodem! Wszystkie kucharskie czynności wykonywaliśmy pod czujnym okiem naszych pań i mieliśmy niezwykłą satysfakcję , kiedy po trudach wbijania jajek, łączenia mąki z przyprawami i mieszania całej masy wyszły nam fantastyczne i przede wszystkim ZDROWE wypieki!