MINI OGRÓDEK W JABŁUSZKACH

Wiosna w naszej sali zawitała na dobre. Rozpoczęliśmy sezon na sianie, sadzenie. Pierwszym etapem naszych prac były zabawy badawcze, podczas których zamieniliśmy się w małych detektywów szukając różnic i podobieństw pomiędzy nasionami. Drugi etap to założenie hodowli fasoli, o dziwo nie była nam do tego potrzebna ziemia! Ostatni etap wymagał od nas dobrej organizacji i przygotowań. Do doniczek posadziliśmy cebulki wiosennych kwiatów, w mini szklarence posialiśmy marchewkę, sałatę, rzodkiewkę, słonecznik. Pozostało nam systematycznie obserwować rozwój roślin i wyciągać wnioski. Już nie możemy doczekać się pierwszych plonów!

Małgorzata Mendaluk