MALI POMOCNICY SZTYGARA – BAJTEL GRUBA

Mówi się, że każdy ma jakąś tajemnicę. Myślimy, że z miastami jest tak samo… sprawdziliśmy jakie tajemnice skrywa miasto Zabrze ;). Kilkadziesiąt metrów pod jego ulicami odkryliśmy niekończącą się sieć korytarzy, dawne wyrobiska, które powstały wyłącznie dzięki pracy ludzkich rąk i naprawdę robią wrażenie.  Schodząc w podziemia Kopalni Królowej Luizy na własne oczy zobaczyliśmy, jak działają dawne i współczesne maszyny górnicze! Poznaliśmy, jak wygląda górnicza szychta i w jaki sposób udaje się górnikom wydobyć węgiel na powierzchnię! Wiele emocji wywołało w nas spotkanie strażnika i opiekuna górników – Skarbnika. Dzięki projekcji multimedialnej bliżej poznaliśmy pracę górników i dowiedzieliśmy się, dlaczego węgiel jest tak ważny dla Górnego Śląska. Na sam koniec czekała na nas przejażdżka autentyczną kolejną Karlik!

Moc emocji, garść zachwytu i odrobinę niedowierzenia…. Dziękujemy.

Biedronki, Jabłuszka.

Małgorzata Mendaluk