Kwiatki, bratki i … SŁONECZKA!

Najlepiej uczymy się przez doświadczanie, więc tegorocznemu sadzeniu roślin towarzyszyło samodzielne planowanie i zorganizowanie całego przedsięwzięcia. Nie bez znaczenia jest tutaj nasza współpraca, bo podzieliliśmy się zadaniami, aby w naszym kąciku przyrodniczym wszystko szło jak z płatka.Wiadomo, że zgodnie z hasłem od ziarenka do rośliny” trzeba było rozpocząć od podstaw czyli nasypania (rozsypania) ziemi do pojemników i przygotowania całej operacji sadzenia – wyboru roślin, przygotowania wody, znalezienia odpowiednio słonecznego miejsca w sali i co jasne, sprzątania po całej akcji. Odpowiedzialnie podjęliśmy się tych wszystkich zadań i krok po kroku wspólnie realizowaliśmy nasz cel. Teraz będziemy obserwować nasze sadzonki i mamy nadzieję, że już niedługo zakiełkują. A my jesteśmy dumni, że po raz kolejny pokazaliśmy naszą samodzielność i odpowiedzialność!