Idzie kominiarz po drabinie…

Każdy wie , że szczęściu trzeba dopomóc. A, że kominiarz to  szczęście nosi, Słoneczka postanowiły odwiedzić go w pracy!

Dziadek Zosi, Pan  Józef opowiedział nam jak wygląda dzień kominiarza. Zobaczyliśmy narzędzia, którymi się posługuje i byliśmy bardzo zdziwieni, kiedy oprócz liny, kuli i lusterka znaleźliśmy kominową..…kamerę! Dzięki takiemu sprzętowi jeszcze lepiej kominiarze mogą dbać nie tylko o czystość kominów ale też o nasze zdrowie i  bezpieczeństwo.

Nie uwierzycie jednak co się wydarzyło na zakończenie! każdy z nas otrzymał z rąk kominiarzy symboliczny grosz, który z pewnością przyniesie nam szczęście. Nie wierzycie? To zapiszcie to białą kredą na kominie!

Panu Józefowi i Zbigniewowi NIEWIADOMSKIM dziękujemy za umożliwienie wycieczki do Zakładu kominiarskiego i przybliżenie pracy kominiarza w tak atrakcyjny dla nas sposób!