Niezapominajki i ich recepta na zdrowe odżywianie

„Wszędzie tylko to zdrowe odżywianie. A my chcemy jeść wszystko!” takie nastroje wzbudziła wśród naszych przedszkolaków dyskusja na temat jedzenia. W zasadzie dlaczego nie mają racji? W końcu w odżywianiu liczy się umiar i odpowiedni balans!

Udając się w podróż do wnętrza  piramidy żywienia mogliśmy samodzielnie przyporządkować nasze ulubione produkty na poszczególnych piętrach a potem pod czujnym okiem Pani Madzi sprawdzić czy na pewno dokonaliśmy właściwych wyborów. Dzięki temu teraz już wiemy, co jest najważniejsze w naszej codziennej diecie, a jakie produkty powinniśmy wyeliminować lub ograniczyć. Co  ważne nauczyliśmy się rozróżniać produkty zdrowe i potrzebne dla naszego organizmu, dzięki którym będziemy zdrowi i wszelkie choroby nie będą nam grozić, od tych, które jednogłośnie nazwaliśmy śmieciowymi.

I wiecie co Wam powiemy? Wiemy, co jemy!