Dbamy o środowisko

My przedszkolaki wiemy jak ważna jest ochrona środowiska, jak ważne jest dla nas czyste powietrze. Dzisiejsza aura sprawiła, że pełni zapału, uzbrojeni w worki i rękawice wyruszyliśmy na jesienny spacer, podczas którego postanowiliśmy posprzątać „świat”. Odkryliśmy przy okazji kilka symboli „złotej, polskiej jesieni” i to w okolicy przedszkola.

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w nim pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

Głównym celem dzisiejszej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Poznanie świata za pomocą działania jest sprawą naturalną. Jako motto w pracy z dziećmi przedszkolnymi warto pamiętać słowa przysłowia chińskiego:

Słyszę- zapominam

Widzę-pamiętam