ĆWICZENIA NA PRZEKRACZANIE LINII ŚRODKOWEJ CIAŁA

1. Ruchy naprzemienne:

• dotykanie lewą dłonią prawego łokcia i odwrotnie;

• dotykanie lewą dłonią prawego ucha i odwrotnie;

• dotykanie lewą dłonią prawego kolana i odwrotnie;

• podskoki naprzemienne.

1 (Copy)

1. Pozycja Dennisona

• Usiądź w takiej pozycji, aby twoje ciało wyglądało jak „ósemka”, następnie posiedź tak, aby twoje dłonie stykały się czubkami palców;

1. Leniwe ósemki”

• Stan, wyciągnij przed siebie lewą rękę, zaciśnij pięść, a kciuk skieruj do góry, narysuj kciukiem w powietrzu znak „położonej ósemki”, wodząc oczyma za ręką (głowa pozostaje nieruchoma). Ruch zaczynaj zawsze w lewo do góry. Powtórz to samo prawą ręką, a potem obiema równocześnie.

1. Słoń”

• Wyciągnij lewą rękę w przód, grzbietem dłoni do góry, głowę połóż na ramieniu wyciągniętej ręki, stój na lekko ugiętych nogach w małym rozkroku. Rysuj w powietrzu obszerne „leniwe ósemki” (ucho pozostaje „przyklejone” do ramienia). Powtórz to samo prawą ręką.

1. Rowerek”

• Podnieś głowę, obejmij głowę rękoma i podtrzymuj, następnie prawym łokciem dotykaj lewego kolana i odwrotnie, lewym łokciem dotknij prawego kolana, oddychaj rytmicznie.

Źródło: P.E. Dennison, G. Dennison (2003), Kinezjologia edukacyjna dla dzieci, Międzynarodowy Instytut NeuroKinezjologii,