AKCJA WSPIERANIA DZIECIĘCYCH ODDZIAŁÓW ONKOLOGICZNYCH NA ŚLĄSKU

Nasze przedszkole dołączyło do AKCJI WSPIERANIA DZIECIĘCYCH ODDZIAŁÓW  ONKOLOGICZNYCH NA ŚLĄSKU, zorganizowanej przez WOLONTARIUSZY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W LUBLIŃCU .

Razem z Fundacją Iskierka, która zajmuje się ponad 700 dziećmi, leczącymi się głównie w specjalistycznych ośrodkach w Katowicach, Chorzowie Zabrzu oraz w Rzeszowie. Zachęcamy do dołączenia do naszej akcji.

Aby umilić dzieciom czas spędzony w szpitalu, będziemy zbierać artykuły plastyczne, które zostaną wykorzystane do zajęć arteterapii na oddziałach szpitalnych. Podstawowym celem tych zajęć jest podniesienie poziomu energii i motywacji do leczenia poprzez podjęcie działań o różnym charakterze (twórczym, aktywności ruchowej, zabawy) oraz rozwijanie u uczestników kreatywności, talentów, wrażliwości estetycznej i zdolności manualnych.

Zbieramy:
– pędzle,
– modelinę,
– druciki kreatywne,
– przeróżne koraliki z dużymi dziurkami,
– sypki brokat i cekiny,
– klej magic,
– bibuły gładkie,
– wstążki materiałowe,
– kolorowe piórka,
– glinę samoutwardzalną,
– nożyczki.

Artykuły plastyczne można dostarczać do naszego przedszkola i zostawiać w przygotowanym koszu w wiatrołapie  do 13 maja 2021r. Ze względów epidemiologicznych prosimy, aby artykuły były zapakowane w przezroczyste worki. Po odbyciu kwarantanny artykuły zostaną dostarczone do szkoły, a tam posegregowane, zapakowane i odesłane do fundacji.
Liczymy na Wasze wielkie serca i wsparcie!